کد خبر: 30786374 (ایرنا) | تاریخ خبر: 09/11/1390 | ساعت: 14:34|
نسخه چاپی |ارسال به دوستان

همزمان با نخستین روز از دهه مبارک فجر/

عرضه اولیه سهام ذوب آهن اصفهان در فرابورس

اصفهان - مدیر عامل فرابورس ایران گفت: عرضه اولیه سهام ذوب آهن اصفهان در روز چهارشنبه هفته جاری مصادف با نخستین روز دهه مبارک فجر در بازار فرابورس انجام می شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه،"مصطفی امیدقائمی" با اعلام این خبر افزود: نماد ذوب آهن اصفهان از روز چهارشنبه 12 بهمن در بازار دوم فرابورس ایران بازگشایی و از این پس معاملات سهام این شرکت در فرابورس انجام می­شود.
مدیر عامل فرابورس تصریح کرد:سهام شرکت ذوب آهن اصفهان پیش از این 2 بار در بورس پذیرش شده بود، اما عرضه آن صورت نگرفت. پذیرش این بار شرکت منجر به عرضه خواهد شد و روز چهارشنبه هفته جاری، 10درصد سهام این شرکت در بازار دوم فرابورس ارایه می شود.
وی ادامه داد: شرکت ذوب آهن دومین شرکت دولتی است که در راستای اصل 44 در فرابورس پذیرش و عرضه می­شود و پیش از این سازمان خصوصی سازی سهام شرکت بالاست را به عنوان نخستین شرکت دولتی در فرابورس عرضه کرده بود.
مدیر عامل فرابورس گفت: سازمان خصوصی سازی بخش قابل توجهی از واگذاری های خود را از طریق بازار سوم فرابورس انجام می­دهد، به نحوی که در سال گذشته بیش از 17هزار میلیارد ریال سهام را در این بازار واگذار کرد و امسال هم 10شرکت به ارزش 2هزار و 170 میلیارد ریال را از طریق فرابورس واگذار کرده است .
امید قائمی افزود: ذوب آهن با سرمایه هفت هزار و 868 میلیارد و 406 میلیون ریال در زمینه انجام عملیات ذوب و ریخته گری و نورد فلزات آهنی و فولاد آلیاژی برای تولید انواع مقاطع هندسی استاندارد تولید ورق فعالیت دارد.
وی ادامه داد: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران مالک 100 درصد سهام این شرکت است و تعداد کل سهام قابل عرضه در عرضه اولیه 786 میلیون و 840 هزار و 600 سهم خواهد بود.
به گفته ی مدیرعامل فرابورس ایران،در روز عرضه اولیه به روش گشایش نماد، نماد شرکت بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت گشایش می ­یابد.
قیمت پایانی معاملات بر اساس میانگین موزون قیمت­ های معامله شده ،خواهد بود. از روز پس از گشایش نماد، دامنه نوسان قیمت نیز به میزان پنج درصد قیمت پایانی روز معاملاتی قبل تعیین می­شود.
وی اظهار داشت: محدودیت خرید هر معامله گر بر خط 10 هزار سهم و محدودیت خرید هر ایستگاه کاری یک میلیون و 100 هزار سهم است.
امید قائمی با اشاره به درج نماد معاملاتی شرکت ذوب آهن در بازار دوم فرابورس ایران و محدودیت­های موجود در اساسنامه صندوق­ های سرمایه­ گذاری مشترک، یادآور شد:این صندوق­ ها هیچگونه سهمیه­ ای برای خرید سهام ندارند و آن دسته از صندوق­ ها که دارای ایستگاه معاملاتی مجزا هستند مجاز به ثبت سفارش خرید در این نماد معاملاتی نیستند.
1011

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
موضوع از شما گزارش از ما:
سخن شما با مسئولین:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال

 

خبرهای مرتبط

پربیننده ترین ها

جدیدترین مطالب سایت

موضوعات مرتبط